W dniach od 21 do 26 lutego 2016 roku na obiektach COS w Zakopanem oraz Stacji Narciarskiej w Suchem odbyły się zawody w konkurencjach zimowych (biegi narciarskie, łyżwiarstwo szybkie, slalom gigant i snowboard) w ramach III Igrzysk Szkół Cechowych i Izbowych. Uczestniczyło w nich 11 ekip i 140 zawodników, dziewcząt i chłopców. W zawodach brali udział także nauczyciele oraz mistrzowie szkolący uczniów. Uroczystości otwarcia Igrzysk dokonał Starszy Cechu p. Franciszek Kaletka. Dyrektorem zawodów był mgr inż. Kazimierz Konarski. Mimo trudnych warunków pogodowych udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkurencje. Na zakończenie rozdano dyplomy i puchary. Zamykając Igrzyska prezes zaprosił ekipy słowami „do zobaczenia za rok”. Patronat Honorowy nad Igrzyskami objął Tadeusz Szewczyk Prezes Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu. Patronat medialny: TV Tygodnik Podhalański oraz TVP Kraków.

Zobacz fotorelację

2032