W sobotę 19 marca b.r. zakopiańscy rzemieślnicy obchodzili swoje święto - Św. Józefa Rzemieślnika. Poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście uczestniczyli we Mszy Św. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach. Po mszy uczestnicy przeszli do budynku Cechu przy ul. Gimnazjalnej w Zakopanem, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Dyrektor Cechu pani Władysława Skupień poprosiła o odśpiewanie hymnu państwowego, a następnie głos zabrał Prezes Zarządu Cechu p. Franciszek Kaletka. Powitał przybyłych gości w osobach: Piotra Pławeckiego Proboszcza Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach, Wicestarosty Powiatu Tatrzańskiego Jerzego Zacharki, Przewodniczącego Rady Miasta Zakopane Grzegorza Jóźkiewicza, Prezesa Zarządu Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu Tadeusza Szewczyka oraz grono pedagogiczne na czele z p. Dyrektor Barbarą Jachymiak. Powitał również rzemieślników i wyróżnionych uczniów ze Szkoły Rzemieślniczej Cechowej. Następnie Franciszek Kaletka Starszy Cechu, a zarazem pierwszy zastępca Prezesa Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu oraz Tadeusz Szewczyk Prezes Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu wręczyli odznaczenia rzemieślnikom za wkład pracy związany z rozwojem rzemiosła. Program artystyczny: piosenki i skecze zaprezentowała młodzież Szkoły Cechowej. Uroczystość zakończono tradycyjnie kawą i poczęstunkiem.

Więcej zdjęć w galerii

19621