Dnia 19 października 2016 roku uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymmnu państwowego. Pani Dyrektor Cechu Władysława Skupień  oddała prowadzenie Starszemu Cechu Franciszkowi Kaletce, który powitał zaproszonych gości, kadrę nauczycieli, członków zarządu, absolwentów i uczniów. W uroczystości udział wzięły władze miasta Zakopanego i Powiatu Tatrzańskiego oraz władze Zarządu Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu. Z ramienia Powiatu Starosta Tatrzański Piotr Bąk, władze Urzędu Miasta Zakopane reprezentował Sekretarz Grzegorz Cisło wraz z p. Zofią Kiełpińską Naczelnikiem Wydziału Oświaty i Sportu, Izbę Rzemieślniczą w Nowym Sączu wiceprezes Zarządu Jan First oraz p. Bogumiła Kołbon główny specjalista ds. kwalifikacji zawodowych, STO w Zakopanem p. Barbara Wilczyńska , p. Mieczysław Mantyka autor monografii o Cechu Zakopane. Pan Prezes Cechu Franciszek Kaletka przedstawił szeroki zakres szkolenia zawodowego szkoły. Zaproszeni goście z uznaniem odnieśli się do rangi społecznej działalności Cechu i szkoły. Podczas tej uroczystości odbyło się również wręczenie dyplomów czeladniczych absolwentom oraz ślubowanie uczniów pierwszych klas. Uhonorowano także nauczycieli odznaczeniami resortowymi. Pani Ewa Zydroń otrzymała Honorową Odznakę Rzemiosła. Honorowe odznaki Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu otrzymali: Aleksandra Doleżuchowicz, Ewa Gajer, Magdalena Gościej, Kazimierz Konarski, ks. Janusz Korepta, Witold Osiński , Cecylia Pandyra, Agnieszka Rafacz, Ewa Siarzewska, Władysława Skupień, Mirosława Świostek, Wojciech Zych. Dekoracji dokonali wiceprezes Izby Nowosądeckiej Jan First oraz Starszy Cechu Prezes Zarządu Cechu w Zakopanem Franciszek Kaletka. Pani Dyrektor Szkoły Barbara Jachymiak życzyła pierwszoklasistom dobrej postawy w pobieraniu wiedzy praktycznej i dobrych wyników w szkole, a nauczycielom i mistrzom szkolącym satysfakcji z wykonywanej pracy. Tradycyjnie już uczniowie przygotowali program artystyczny recytując wiersze oraz skecze humorystyczne. Na zakończenie Prezes zaprosił wszystkich na wspólny obiad.

2090209
2060253