26 października w Warszawie, w Sali Kolumnowej Parlamentu odbył się II Zjazd Cechów Rzemiosła Polskiego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Marek Kuchciński oraz Rada Dialogu Społecznego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, celebrowaną przez Biskupa Rafała Markowskiego, a następnie odbył się przemarsz uczestników Zjazdu w togach i insygniach rzemieślniczych do gmachu Sejmu RP. Na powitanie przeczytano list Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Marka Kuchcińskiego, który nie mógł osobiście brać udziału w Zjeździe z powodu ważnych spraw państwowych.

Głównym powodem zwołania Zjazdu była sprawa utworzenia samorządu gospodarczego, który miałby być jedną, silną reprezentacją środowiska biznesu w rozmowach z rządem oraz kwestie związane z reformą edukacji i dualnym systemem kształcenia,  a także wkładem firm rzemieślniczych w realizację tzw. Planu Morawieckiego. ​

W II Zjeździe Cechów Rzemiosła Polskiego brali udział przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem: Prezes Zarządu-Starszy Cechu Franciszek Kaletka,  Zastępca Prezesa Zarządu-Podstarszy Cechu Edward Chyc-Magdzin oraz Dyrektor Biura Cechu Władysława Skupień