Spotkanie opłatkowe młodzieży Szkoły Cechowej w budynku Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem ze względu na dużą ilość uczniów zostało podzielone na dwa etapy. Pierwsze spotkanie odbyło się 19 grudnia. Ks. katecheta Janusz Korepta poświecił opłatki, następnie uczestnicy składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne łamiąc się opłatkiem. Pani Dyrektor Władysława Skupień prowadziła spotkanie. Pan Prezes Franciszek Kaletka losował z koszyka, które klasy i jaką kolędę zaśpiewają. Pani Dyrektor Szkoły Barbara Jachymiak składała życzenia uczniom i wszystkim zebranym na uroczystości. Uczniowie klas przygotowali pod okiem swoich wychowawców upominki, którymi obdarowali uczestników. W drugiej turze spotkania opłatkowego dnia 21 grudnia Siostra katechetka Bogusława Fijołek prowadziła modlitwę. Następnie rozdano opłatki, wcześniej poświęcone uczestnikom zgromadzenia. Na spotkaniu tym losowanie kolęd prowadził Podstarszy Cechu Edward Chyc-Magdzin, który również składał życzenie uczestnikom spotkania. Z ramienia Zarządu Cechu brał jeszcze udział, skarbnik Aleksander Minior. Tradycyjnie uczestników poczęstowano obiadem i słodyczami.

Więcej zdjęć w galerii

2089924