12 stycznia w auli Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem odbyło się spotkanie opłatkowe. Zaproszeni goście to: Jerzy Zacharko - vice Starosta Tatrzański, Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopanego, Czesław Krupa - Dyrektor Biura Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu, Agata Wójtowicz - Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, Helena Buńda - Dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem, Mieczysław Mantyka - były Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i autor monografii o zakopiańskim Cechu, państwo wynajmujący lokale w budynku Cechu, nauczyciele Szkoły Cechowej z p. Dyrektor Barbarą Jachymiak, członkowie Zarządu oraz członkowie Cechu i wiele innych osób, które swoją obecnością zaszczyciły spotkanie. Ks. Piotr Pławecki Proboszcz Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach poprowadził modlitwę okolicznościową i poświęcił opłatki. Prezes Cechu Franciszek Kaletka przedstawił krótki zarys funkcjonowania Cechu. Uczestnicy składali sobie nawzajem życzenia, wszelkiej pomyślności w AD 2017 roku. Góralski zespół "Małe Klimki" uświetnił kolędowaniem uroczystość. Kolędy tradycyjnie śpiewali również zebrani goście. Spotkanie prowadziła p. Dyrektor Cechu Władysława Skupień. Poczęstunek przygotowała firma gastronomiczna "Raj" z Gołkowic.

tekst i zdjęcia: Józef Piech

Więcej zdjęć w galerii