W dniach 25-28 lutego 2018 roku odbyły się w Zakopanem Ogólnopolskie Mistrzostwa młodzieży Szkół Cechowych i Izbowych. Uczestniczyło w nich 12 ekip, ponad 150-ciu zawodników. Rywalizowano w łyżwiarstwie szybkim, biegach narciarskich, slalomie gigancie, i snowboardzie. We wszystkich dyscyplinach uczestniczyli zarówno uczniowie jak i uczennice. W zawodach brali również udział nauczyciele szkół oraz mistrzowie zakładów rzemieślniczych. Zmagania-zawody odbyły się na obiektach COS w Zakopanem, Stacjach Narciarskich w Suchem i Witowie. Były to już V Igrzyska organizowane przez Cech Rzemiosł Różnych i Branżową Szkołę Zawodową w Zakopanem. Patronat Honorowy na zawodami objął Prezes Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu Tadeusz Szewczyk. Dyrektorem zawodów był Kazimierz Konarski zwanym potocznie "Panem Karolem". Nagrody, puchary i dyplomy wręczali: Beata Rzepiela-Dyrektor Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu, Tadeusz Szewczyk-Prezes Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu, Franciszek Kaletka- Starszy Cechu w Zakopanem oraz Barbara Jachymiak-Dyrektor Szkoły. Na zakończenie Franciszek Kaletka podziękował wszystkim zawodnikom za ambitną sportową walkę, w duchu fair play, pogratulował zwycięzcom oraz zaprosił uczestników tradycyjnym "do zobaczenia za rok w Zakopanem". Należy również podziękować p. Dyrektor Władysławie Skupień za wkład w organizację całokształtu zawodów. Organizatorzy zapewnili również termosy z gorącą herbatą i smaczną przekąską.

Zobacz więcej zdjęć

195563