Jak co roku, 19 marca Rzemiosło Zakopiańskie obchodzi Dzień Rzemiosła Polskiego połączone z patronem rzemieślników św. Józefa. Rano rzemieślnicy, młodzież szkolna, zaproszeni goście, poczty sztandarowe udają się tradycyjnie na Mszę Świętą do Kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach. Po Mszy poczty sztandarowe, wszyscy uczestnicy przechodzą do Domu Rzemiosła gdzie odbywa się dalsza część uroczystości. Pani Dyrektor Cechu Władysława Skupień otwarła uroczystość, sztandar Cechu wprowadzono i odśpiewano hymn państwowy. Starszy Cechu Franciszek Kaletka przywitał wszystkich przedstawicieli przedstawiając zasłużone rzemiosła zakopiańskiego Cechu oraz krótką charakterystykę. Następnie udekorowano osoby zasłużone dla rzemiosła. Odznaczenia wręczyli Starszy Cechu Franciszek Kaletka oraz Czesław Krupa zaprzyjaźniony z zakopiańskim Cechem, były Dyrektor Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu. Zaszczycili uroczystość swoją obecnością: Starosta Tatrzański Piotr Bąk, Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, Podstarszy Cechu Edward Chyc-Magdzin, Podstarszy Cechu Kazimierz Dudzik oraz członkowie zarządu: Andrzej Król, Kazimierz Chyc i Aleksander Minior. Na zakończenie uczniowie Szkoły Cechowej (kierowanej przez panią Dyrektor Barbarę Jachymiak) przedstawili program okolicznościowy powstały z inicjatywy pań: Aleksandry Doleżuchowicz oraz Elżbiety Róg, ciekawie zademonstrowany, nagrodzony gromkimi brawami. Było również odśpiewane "sto lat" dla solenizantów oraz tradycyjny poczęstunek.

Zobacz więcej zdjęć