W poniedziałek 3 września 2018 roku młodzież i nauczyciele Branżowej Szkoły I Stopnia przy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem zainaugurowali rok szkolny 2018/2019. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach, którą koncelebrował ks. proboszcz Piotr Pławecki. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy nabożeństwa na czele ze sztandarem Cechu udali się do Auli w budynku Cechu celem dalszej szczegółowej informacji odnośnie planów lekcji. Pani Dyrektor Barbara Jachymiak przedstawiła nauczycieli, którzy będą pracować w szkole i jakich przedmiotów będą uczyć. Jako, że początek września wiąże się z rocznicą napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę uczennice szkoły odczytały okolicznościową inscenizację zdarzeń wrześniowych opracowaną przez panią Bożenę Berbekę, nauczycielkę historii. Pan Prezes Starszy Cechu Franciszek kaletka przedstawił w zarysie historię szkoły życząc młodzieży dobrych wyników w nauce w nowym roku szkolnym.

2089939
2060253