W czwartek 24 października 2018 roku w Auli Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. W tym samym okresie odbyło się ślubowanie I-go rocznika Szkoły Cechowej oraz pasowanie na czeladników wraz z rozdaniem świadectw czeladniczych. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Uroczystość prowadziła pani Władysława Skupień, Dyrektor Cechu. Historię Cechu i Szkoły przedstawił Starszy Cechu Franciszek Kaletka. Życzył uczniom I-go rocznika dobrych wyników w nauce oraz pogratulował czeladniczkom i czeladnikom dobrych osiągnięć w pracy zawodowej. Zostały wręczone również medale za zasługi dla rzemiosła. Złoty Medal za Zasługi dla Rzemiosła im. Jana Kilińskiego otrzymał Michał Kassowski. Statuetkę św. Józefa otrzymała Maria Rzankowska oraz Podstarszy Cechu Edward Chyc-Magdzin. Wręczanie statuetki św. Józefa zostało utworzone w ubiegłym roku przez Zarząd Cechu za wybitne osiągnięcia w rzemiośle. Pierwszym, który ją otrzymał był Starszy Cechu Franciszek Kaletka.  Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Prezes Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu Tadeusz Szewczyk, pani Anna Król-Józaga Naczelnik Wydziały Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Tatrzańskiego, Andrzej Gut-Kantek z ramienia Starosty Tatrzańskiego oraz pani Zofia Żegleń Instruktor Nauki Zawodu w Zespole Szkół Hotelarskich w Zakopanem. Były kwiaty od uczniów dla grona pedagogicznego i życzenia okolicznościowe. Uczennice pod kierownictwem Aleksandry Doleżuchowicz zaprezentowały program patriotyczno-historyczny. Jak zwykle kierownictwo Cechu przygotowało poczęstunek i zaprosiło uczestników na okolicznościowy obiad.

Zobacz więcej zdjęć

2089938