W czwartek 10 stycznia odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe w Auli Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem. Otwarła spotkanie pani Dyrektor Władysława Skupień, następnie zabrał głos Starszy Cechu Franciszek Kaletka, który serdecznie powitał wszystkich zaproszonych gości i przedstawił osiągnięcia cechu. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: ks. Piotr Pławecki z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach (który również poświęcił opłatki i poprowadził modlitwę okolicznościową), Jerzy Zacharko Vice-Starosta Powiatu Tatrzańskiego, Leszek Dorula - Burmistrz Zakopanego, pani Zofia Żegleń – kierownik szkolenia zawodowego w ZSHT w Zakopanem, dyrektor Tatrzańskiej Izby Gospodarczej pani Agata Wójtowicz, Podstarszy Cechu Edward Chyc-Magdzin z małżonką, Podstarszy Cechu Kazimierz Dudzik, Aleksander Minior – skarbnik, członek zarządu, Kazimierz Chyc – członek zarządu, Andrzej Król (członek zarządu) z małżonką, kadra pedagogiczna Szkoły Branżowej I Stopnia przy Cechu zakopiańskim, Zofia Karpiel Bułecka – ikona społeczności góralskiej Zakopanego, osoby współpracujące z Cechem i liczne grono rzemieślników. Zespół góralski „Młode Klimki” swoim programem artystycznym pod kierownictwem pani Zofii Kubiniec-Stanuch umilał spotkanie. Było śpiewanie kolęd i łamanie się tradycyjne opłatkiem – składając sobie nawzajem życzenia noworoczne. Tradycyjnie na zakończenie poczęstunek przygotowała firma kateringowa Raj z Podegrodzia. Organizacyjnie pani Ania i pani dyrektor Władzia spisały się na medal.

Zobacz więcej zdjęć

2089927