19 marca 2019r. w dniu Świętego Józefa obchodzono w Zakopanem Święto Rzemiosła.

Uroczystość zorganizował Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem. Swoją obecnością zaszczycili licznie zebrani goście. Mszę Świętą w intencji rzemieślników odprawił Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach ks. Piotr Pławecki.

W sali reprezentacyjnej zakopiańskiego Cechu miała również miejsce wyjątkowa uroczystość podczas, której wręczone zostały odznaczenia rzemieślnicze za wybitną działalność na rzecz środowiska rzemieślniczego i dyplomy jubileuszowe za długoletnie członkostwo w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem.

Dyplomy Jubileuszowe otrzymali:

Stanisław Ligas za 50 lat członkostwa , Kazimierz Zelek za 50 lat członkostwa, Jan Kassowski za 45 lat członkostwa, Wojciech Kozerski za 35 lat członkostwa, Marek Głowacki za 33 lata członkostwa, Kazimierz Dudzik za 25 lat członkostwa.

Następnie zabrał głos Starszy Cechu Franciszek Kaletka, który powitał zaproszonych gości i wygłosił okolicznościowe przemówienie. Po części oficjalnej uczniowie wraz z nauczycielami przedstawili program artystyczny.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych!

Tekst: F.Kaletka

Zdjęcia: Józef Piech